Bitcoin dotyka 12 tys. dolarów przed masowym odrzuceniem.

Bitcoin rozbił się o ponad 1000 dolarów w ciągu kilku minut, ale nastroje rynkowe są pozornie nieregularne.

Bitcoin właśnie dotknął w tym roku swojej najwyższej wartości, ale wkrótce potem doznał masowego odrzucenia.

Wolumen handlu i sentyment rynkowy dla krypto waluty znacznie wzrosły w ostatnich tygodniach, wraz z silnymi działaniami cenowymi byków.
Dzisiejszy nagły spadek nastąpił wkrótce po tym, jak wielki flurry stworzył knota do 99 964 dolarów na kwartalnym kontrakcie terminowym Bitcoin na Binance. Sentyment handlowca pozostaje niewzruszony.

Bitcoin (BTC) na krótko dotknął 2020 – 12.071 dolarów we wczesnych godzinach porannych, po czym doznał dramatycznego odrzucenia.

Po wspinaczce z niskiego poziomu 11.230 dolarów do ponad 12.000 dolarów w ciągu 24 godzin, Bitcoin został szybko wysłany z powrotem spadając do poniżej 11.000 dolarów po stracie ponad 1000 dolarów w mniej niż godzinę. Kryptokurna waluta odzyskała teraz nieco na znaczeniu i obecnie handluje bocznie pomiędzy 11.000$ i 11.300$, z neutralnym krótkoterminowym trendem.

Ogólnie rzecz biorąc, Bitcoin spadł o ponad pięć procent w ciągu ostatnich 24 godzin – jego pierwsza dzienna strata w ciągu ponad dwóch tygodni. Pomimo tej nagłej straty, Bitcoin nadal osiąga imponujące wyniki w drugiej połowie lipca i nadal rośnie o 11% w ostatnim tygodniu i 21,9% w ostatnim miesiącu.

Wolumen handlu Bitcoin Trader również rośnie od początku lipca i obecnie prawie podwoił się w ostatnim miesiącu. Około 30 miliardów dolarów Bitcoin przechodzi teraz z rąk do rąk każdego dnia. Aby umieścić to w perspektywie, obecny wolumen handlu Bitcoin jest więcej niż dwukrotnie, że widoczne na szczycie biegu byka 2017 czas, kiedy Bitcoin osiągnął swoją wszech czasów najwyższą wartość ponad 20.000 dolarów.

Nie wydaje się, aby nagła sprzedaż nie zmieniła ogólnego byczego nastroju na rynku.

Według wykresu BTCtools‘ Bitcoin (BTC) Shorts vs Longs, zdecydowana większość (82,6%) otwartego zainteresowania Bitcoinem jest długa, podczas gdy tylko 17,4% jest krótka. Podobnie, Indeks Crypto Fear & Greed Index Alternative.me ma obecnie najwyższą od ponad roku wartość od ponad 80 lat, wskazując na stan skrajnej chciwości na rynku.

Chociaż nie jest obecnie pewne, co spowodowało dzisiejszą wyprzedaż za 1000 dolarów, mogła ona zostać wywołana przez falę automatycznych likwidacji. Zgodnie z ostatnim zawiadomieniem Binance, jeden użytkownik złożył dużą liczbę zleceń na swoim kwartalnym kontrakcie terminowym BTCUSD 0925, co spowodowało nagły wzrost do prawie 100.000 dolarów.

Binance twierdzi, że ten knot nie spowodował żadnej likwidacji na jego przyszłej platformie transakcyjnej, ale mógł mieć wpływ na te sumujące się wartości na wielu rynkach za pomocą bota handlowego – narzędzia używanego do handlu wieloma giełdami i/lub rynkami jednocześnie.

This entry was posted in Hintergrund. Bookmark the permalink.

Comments are closed.